סופר אולטרה מודרני –סוהו בסנליטון בייג'ין 2010

כשבאתי לסין ושכרתי דירה בדרום מזרח העיר, סביבת מגורי הייתה קרובה למרכז העסקים הראשי של בייג'ין. ראיתי את השם SOHO מתנוסס על מרכז מקסים ביופיו של בניינים.

הרגשתי כחולמת…סין, ניו יורק… איפה אני?

אחר כך גיליתי את הסוד – חברה סינית ששמה לא קשור כלל ועיקר לאמריקה. לא עוד אלא זאת חברה מצליחה ביותר, שבאופן לא רשמי עומדת בראשה אישה מבריקה.

חברת נכסי דלא ניידי הוקמה ב 1995. מקימה נכסים יוצאי דופן בבייג'ין ובמרכז שנחאי. נחשבת לחברה הגדולה ביותר המפתחת את בייג'ין. מעסיקה ארכיטקטים ידועים מכל העולם. לחברה פרויקטים בין לאומיים. בבייג'ין הקימה 17 פרויקטי ענק.

כרגע מתוכנן לקום בניין שגובהו 200 מטר בדרך לשדה התעופה, ובניין אחר בן 37 קומות על הטבעת השלישית. בשנחאי מקימה החברה פרויקט ענק בעלות 2.25 מיליארד יואן .

סוהו סנליטון, מרחק 5 דקות הליכה ממגדל מגורי העכשווי, עומד להסתיים. שטח בניה בן 512450 מטרים רבועים. כולל בניינים בשטח 315680 מטרים רבועים. השטח מתחת לפני האדמה כולל 150000 מטרים רבועים.

 

מגדל משרדים
הפרוייקט מתוכנן ומעוצב על ידי הארכיטקט היפני הנודע- KENGO KUMA. חמישה מגדלי משרדים, ארבעה מגדלי מגורים,וחמישה קניונים.-מרכז אורבני אולטרה מודרני.

 

 

 

מגדל משרדים

מגדל משרדים
לדעת הארכיטקט היפני-הרבה בניינים בבייג'ין מונומנטאליים. בפרוייקט היפהפה ממול סוהו סנליטון- הVILLAGE-בו ישנם מרחבי הליכה, מתכנן KUMA מרחבי הליכה גדולים גם כן.

מגדל משרדים

מגדל משרדים

מגדל משרדים
בין הבניינים קיים אטריום שבתוכו מים זורמים, המתחילים עם המדרגות ולכל אורכו.
משרדים
לדיירים שיגורו כאן יהיו חיי קהילה פתוחים –ריבוי זכוכיות , שאינו יוצר חיץ בין הפנים והחוץ.
משרדים
תראו מה מצאתי בכניסה….מי שתל אותם? מה הם עושים שם?