אלרגיות אביב

הסינים רואים קשר ישיר בין הטבע לאדם, כל עונה משפיעה ישירות על האדם בצורה כזאת או אחרת, וכל עונה מביאה איתה את האנרגיה שלה וכן את המחלות שלה.

עונת האביב המגיעה ומתקרבת אלינו מביאה איתה צמיחה, פריצה, התעוררות מחודשת של הטבע, החרקים והפרחים. הכול סביב ירוק וצעיר, הריחות החמצמצים של הטבע מעוררים אותנו וריחות הפריחה מביאים תקופה חדשה של בריאה מחודשת. הצבע האפור ,לבן ושחור מתחלף בצבעים של ירוק אדום כחול, אנו מרבים לבלות מחוץ לבית וטייל בחיק הטבע.

אך לא כך לכל האנשים ישנם אנשים רבים שהאביב מביא איתו נזלת, התעטשויות עיניים צורבות, דומעות ואדומות, גרד ואדמומיות בעור, כאבי ראש וסחרחורות. כמו שהטבע מתחיל לפרוח גם חלקינו מתחילים לפרוח ולהרגיש את האביב בגופינו.

כ15% מהאוכלוסייה סובלים מאלרגיה שבעיקר מתבטאת בחילופי עונות ובעיקר באביב. אלרגיה היא הפרעה בה הגוף מגיב ברגישות-יתר לאנטיגנים מסוימים (אלרגנים), המעוררים תסמינים אופייניים כאשר נחשפים אליהם. במצב תקין נוגדנים בגוף מגיבים לאנטיגנים ספציפיים והורסים אותם; אך באדם אלרגי התגובה בין האלרגן לנוגדן מפעילה תאים המשחררים היסטמין, סרוטונין וחומרים נוספים. אלרגיות שונות באות לידי ביטוי בצורות שונות, הכוללות אסתמה, קדחת השחת, דלקות עור, דלקות במערכת העיכול, או, במקרים חמורים, הלם אנפילקטי.

האלרגן חודר לגוף דרך העור, נשימה או דרך המזון ונקשר לחלבון מסוים והם נבלעים ע"י מערכת. עד שתאי מערכת החיסון מוכנים לקרב ומרגע החשיפה הראשונה לוקח בין שבועיים לשלושה. לפעמים לוקח למערכת החיסון יותר זמן להתארגן ולכן אדם יכול להיחשף מאות פעמים ולא יקרה כלום ופתאום ביום אחד המערכת חיסון תגיב ותיצור תגובה אלרגית.

עונת האביב בראיה סינית היא עונה המאפיינת תחילה של שגשוג ופריחה. בימי האביב, הטבע סביבנו מתחיל לפרוץ ולהתבטא לאחר תרדמת החורף הארוכה. נצפה במראות של זרעים המתחילים לנבוט, השמש זורחת בבהירות, השמים כחולים ונקיים מקדרות חורפית, וריח האדמה הפורייה נישא עם הרוח.
הרגשת הרעננות והויטאליות ניכרת, והצבע הירוק שולט.
אחת התופעות השכיחות יותר במהלך חודשי האביב היא האלרגיה. הסימפטומים עליהם מתלונן החולה זהים במהותם להתבטאותה של עונת האביב בטבע. מרבית הסובלים יספרו כי הסימפטומים מתפרצים להם בפתאומיות, מתפרשים על פני הגוף ונעים ממקום למקום בגוף כמו רוח.
היבט הרוח מתבטא בעונת האביב בעיקר בהחצנה ובערנות של אנרגיה חיצונית, כפי שתופעות האלרגיה מתבטאות בצורה חיצונית של נזלת, פריחה, אדמומיות ועוד. ההחצנה והפריחה שבטבע בימי האביב חלות גם אצל המתלונן, אך לדאבונו אין הוא נהנה מפריחה זו ולרוב הוא סובל למדי.
אחת הדרכם העיקריות לטפל באדם במצב זה היא למתן ולייצב את האנרגיה המתפרצת והאגרסיבית בגופו, ובמקביל לבנות אנרגיה מרגיעה ופסיבית. בכדי למנוע את תופעת האלרגיה, על האדם לקבל טיפול כדי להכין את גופו לאנרגיית עונת האביב.

בגופינו ישנם מספר סוגי אנרגיה, אנרגיה מזינה ואנרגיה מגנה כאשר ישנו חוסר איזון פנימי או חולשה פנימית של איברים מסוימים אנרגיות אלו "משתוללות ומתבלבלות. כאשר יש חוסר תקשורת בין השני סוגי האנרגיה. האנרגיה המגנה יצאת למתקפה נגד הכול או לחילופין לא מגינה בכלל ובעונת האביב במקום לזהות את האבק האבקנים, החרקים כחברים הוא מזה אותם כאויבים ותוקף אותם ותוקף בצורה מסיבית מידי במקום לשלוח חוליה קטנה לחסלה הוא שולח חטיבה שלמה שגורם ליותר רוח בגוף ומעצים את בתופעות של האביב.

אין צורך שתגובת האלרגיה תהיה כל-כך מסיבית. ניתן להרגיע על ידי תזונה. ולהימנע מלאכול מזונות חריפים וארומאטיים,בנוסף ניתן לאכול מזונות המסייעים לניקוי הכבד (הכבד משויך מאוד לעונת האביב).

ניתן, כמובן, לפנות למטפל ברפואה סינית כדי לקבל יעוץ, אבחון וטיפול להרגעת הסימפטומים והימנעותם באביב הקרוב.

אז שיהיה לכולנו אביב מקסים.

Tagged דיוויד בומזוןPosted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.