מטאיוון באהבה – טל רשף

דגל טאיוון

בימים אלה מבקרת בישראל משלחת של קבוצה אשר מרבית תושבי ישראל לא שמעו עליה מעולם, אך היא מוכרת היטב בקרב הקהילה הישראלית בטאיוון: AIIT, שהם ראשי תיבות של Ahavat Israel In Taiwan.

אולי הדבר ישמע מפתיע אך חברי הקבוצה הם טאיוונים ודרום קוריאנים שקנו בכספם כרטיס טיסה על מנת להגיע לישראל, לשהות כאן במשך כשבועיים ולהקדיש את זמנם למתן טיפול לאנשים חינם אין כסף.

לישראלי החיים בטאיפה כל אלה אינן חדשות מפתיעות, מאיר כידרא שהיה איתם בקשר במשך זמן רב בטאיוון וכיום עוסק בישראל ברפואה סינית, יודע לספר כי היה איתם בקשר לאורך תקופה שהותו שם, יש להם מרכז הפתוח לאירוח של ישראלים ובו חדרי מגורים, חדר כושר, מטבח כשר ואף בריכה, ובכל אלה הם מארחים ישראלים בלי תשלום.

הקבוצה קיימת מזה כ-20 שנה ובראשה עומד המורה הרוחני שלה, מר לין ראנג שפועל מתוך חזון של נתינה לעם הנבחר של אלוהים, כדבריו. זאת קבוצה שיש בה בני דתות שונות שהמאחד אותם הוא האהבה לעם ישראל, ותרגול של טכניקת ריפוי שפיתח מייסד התנועה.

פגשתי את חברי המשלחת במלון כפר המכבייה שבו הם שוהים, כל חברי המשלחת למדו ומתרגלים את טכניקת הריפוי, שאף זכתה לכינוי "תרמו תרפיה". זאת טכניקה שרק בני הקבוצה יכולים ללמוד ולתרגל אותה, זמן הלימוד שלה הוא כ-3 שנים, והיא עושה שימוש במיכלי מתכת קטנים שבתוכם בוערת קטורת המחממת את המתכת, ואיתה מטפלים בגוף במה שנראה כשילוב של עיסוי עם לחיצות על מרכזי אנרגיה.

זה שהציג בפניי את עיקרי הטכניקה הוא פיטר וו, חבר בקבוצה ומרפא סיני, דור שלישי של מרפאים, אשר יודע לספר כיצד עבר את ילדותו בין עלים וענפים של צמחי מרפא וקערות כתישה. מדובר בגישה המבוססת על התפיסה הסינית המסורתית של יין ויאנג שעליה ניתן לקרוא עוד במאמר "יין ויאנג". גישת התרמו תראפיה מאתרת את מקורותיהם של קשיים גופניים רבים במעבר לקוי של הצ'י, האנרגיה הויטאלית של האדם, אנרגיה שצריכה לזרום בחופשיות לאורך הגוף, אך לעתים קרובות נתקעת עקב גורמים כמו תזונה לקויה, אורח חיים לא נכון, לחץ נפשי ועוד. טכניקת הריפוי נועדה לשחרר את זרימת הצ'י ולאפשר לאדם לחזור לאיזון, לבריאות ולהרגשה טובה עם גופו.

כאמור לימוד הטכניקה אורך זמן רב, פטר וו לא מתרשם מכך, הוא יודע לספר לי כי גם לאחר שגדל כאמור בבית של רפואה סינית הוא ממשיך ולומד טכניקות ריפוי לאורך כל חייו, כאשר לשם דוגמא את טכניקת העיסוי הידועה כ"טווינה" הוא למד במשך כשנתיים, ללימוד דיקור סיני הוא מציין שיש להקדיש כ-4 שנים, ובבסיסו של התהליך נדרשת תקופת הכשרה של כ-7 שנים עד שאדם יכול להכריז על עצמו כמרפא סיני, לאבחן את מצבו של האדם על פי פרמטרים דוגמת תחושת דופק לאורך הגוף ולרשום לו תרופות.

כשאני שואל אותו מה דעתו על מרפאים ברפואה סינית בישראל העוסקים בכך לאחר הכשרות קצרות מכך בהרבה, הוא נמנע מלענות, נראה כי הוא ממוקד ברצון לרפא, אין לו רצון לעסוק בביקורת במשך השהות בישראל, במיוחד כשמדובר בבני העם היהודי.

הקבוצה נמצאת בתהליך הדרגתי של התפתחות, כ-1000 חברים רשומים בקבוצה הראשית, זאת שבטאיוון, בסניף הדרום קוריאני פועלים כ-300 חברים ואף נפתח סניף בשנחאי שבסין ובו יש מספר עשרות חברים והוא נמצא בתהליך של גדילה. מי שרוצה למצוא על כך פרטים נוספים מוזמן להיכנס לאתר שלהם.

לנוכח תופעות של אנטי ישראליות בעולם המערבי והמוסלמי מרענן להיתקל בקבוצה היפהפייה הזאת, שמוסיפה נדבך נוסף של אהבת ישראל לקבוצות נוספות דוגמת קבוצת המאקויה ביפאן, ותופעות רבות של הזדהות וקירבה לישראל ברחבי סין שעליהם ניתן לקרוא במאמר "דגל ישראל ביריד סיני".

במזרח הרחוק הולך וצומח העתיד של הכלכלה העולמית ובמסגרתו צומחת אהדה רבה לישראל, ואנשי AIIT הם חלק ממגמה יפהפייה זאת שחשוב להכיר.

Tagged טל רשףPosted in סין - מאמרים, תרבות
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.