ברכות סיניות מעוצבות – txt-team.co.il

ברכה סינית לשנה של שפע ושגשוג

חתולי עושר – הכוח המניע של המסחר האסיאתי

באחת מנסיעותיו לסין חזר בני עם מתנה: חתול מוזהב שנטען בבטריות ומניף את ידו השמאלית מעלה-מטה.

"תכירי, זהו ג'או צאי מאו", אמר באינטונציה המתבקשת – יורדת ושוב עולה. "ג'או צאי מאו הוא חתול העושר הסיני. בסין, אין בית עסק שלא מוצב בו חתול שפע מול הכניסה, כדי שיזמין את הלקוחות להיכנס פנימה עם ידו המונפת. החתול הזה יביא לעסק שלך ברכה ושגשוג".

כיוון שהעסק שלי מתנהל במחשב – הצבתי את ג'או צאי מאו מול המסך, ויצאתי למסע באינטרנט בעקבות מסורת חתולי העושר.

הסינים אימצו את חתולי העושר של השכנים מיפן

התברר שחתולי העושר – מקורם ביפן, שם הם נקראים mane-ki-neko (החתול המזמן), והם מוצבים בבתי מסחר, כדי להזמין פנימה קונים וכסף. בגרסתו היפנית, מוצבים חתולי השפע בזוגות: האחד מניף את ידו השמאלית, והוא מזמין אורחים וקליינטים, והשני מניף את ידו הימנית, והוא מזמין כסף ומזל. על פי גרסה אחרת, החתול השמאלי, מזמין עושר ושגשוג, ואילו הימני מגן על הבית, על דריו ועל העושר שבו. החתול היפני עונד צווארון אדום ופעמון, שמתחלף לא אחת במטבע זהב, המעיד על כך שהוא לא רק מזמין את העושר פנימה, אלא גם מייצג את השפע בזכות עצמו. הוא גם מופיע במגוון צבעים: לבן – מייצג טוהר, שחור – הגנה, ורוד – מזל באהבה ואדום – מרחיק רע ומחלה.

ג'או צאי מאו – זהב, שגשוג, מזל וברכה

הייתה זו רק שאלה של זמן עד שהסינים יאמצו את חתולי המזל ואת שלל האמונות הקשורות בהם, אל חיקם. בתהליך האימוץ, זכה המנקי נקו לזהות סינית שונה וייחודית. הסינים קוראים לחתול השפע שלהם ג'או צאי מאו, שפירושו: חתול (猫- mao) המושך (Zhao 招) עושר (Cai 财). ג'או צאי מאו הסיני צבוע בדרך כלל בזהב, והוא עונד על צווארו מטבע עם הסימנייה "fa", שפירושה: לייצר. על פי ההיגיון הסיני, מסתבר שאין די בכך שהחתול יזמין את הכסף פנימה, הוא בעצמו נדרש לתרום את חלקו לשגשוג העסקי. המילה "fa" נקראת בקנטונזית "fat", ויש לה אותו צליל כמו לספרה 8. זוהי הסיבה לכך שסינים רבים מקפידים על כך שהספרה 8 תופיע במספרי הטלפון שלהם ועל לוחיות הרישוי של מכוניותיהם. מאותה סיבה ממש, סביר כי בתוך המכונית יהיה גם ג'או צאי מאו קטן, שיהיה למזל.

חתולי השפע האסיאתיים מככבים בסדרה מקורית של ברכות סיניות מעוצבות מבית txt-team. הברכות הסיניות עוצבו במיוחד עבור אנשי עסקים ישראלים, המעוניינים לשלוח ברכה סינית אותנטית לעמיתיהם הסיניים, כדי לעשות להם כבוד, ולהעניק להם תשומת לב אישית במיוחד. ניתן להזמין את הברכות עם לוגו של החברה ו/או מיתוג עסקי אחר, בהפקה לאינטרנט או בהדפסה מהודרת.