ויזה לסין

 • הנפקת אשרה לסין אורכת 4 ימי עבודה מרגע הפקדת הדרכונים בנציגות הסינית.
 • במידה ויש צורך בהוצאת אשרה דחופה יותר, ניתן להגיש את המסמכים ביום 1 וקבלה ביום 2, בהתאם לימי עבודה. המחיר גבוה יותר מהליך רגיל.
 • במקרה של טיול קבוצתי מאורגן או טיול פרטי מאורגן, הטיפול באשרה נעשה על פי רוב ע"י החברה המארגנת את הטיול.
 • במקרה של טיול עצמאי יש להגיש את המסמכים לבד או דרך מקור שיכול לעזור בהנפקת האשרה.
 • לשם הנפקת האשרה  יש להגיש דרכון (בתוקף לחצי שנה ממועד היציאה מהארץ ובו לפחות דף אחד ריק)  +צילום דרכון כולל הארכה אם יש + תמונת פספורט ( גודל התמונה צריך להיות ברור ורגיל, חשוב שהתמונה תהיה עדכנית וברורה)  +  טופס בקשה לויזה   + כרטיס טיסה (צילום כרטיס טיסה אלקטרוני) + אישור הזמנת מלון בסין + מסלול הטיול המתוכנן .
 • אם הויזה המיועדת הינה ויזת עסקים, יש לצרף למסמכים גם מכתב הזמנה רשמי ומקורי הכולל חותמת החברה ומכתב מהחברה בישראל.
 • בזמן איסוף הדרכון יש לשלם עבור הנפקת האשרה.
 • לרוב מדובר על 4 ימי עבודה. בזמן הגשת המסמכים מקבלים אישור כתוב בזמן ועליו מעודכן תאריך ושעות האיסוף, ובנוסף המחיר שיש לשלם בזמן האיסוף.
 • אם מגישים את הבקשה דרך סוכן ויזות יש להוסיף את עלות העמלה שלו למחיר הוצאת הויזה.
 • שעות הפעילות להגשת האשרה הם ימי א' – ה' בין השעות 9 – 12, שעות משיכת הדרכונים הם 10:30 ועד 12. התשלום מתבצע בזמן האיסוף במזומן.
 • אשרת תייר אל סין היא למשך 3 חודשים מיום הנפקתה שבמהלכם אפשר להיכנס למשך 30 יום. אפשר לבקש שהות ארוכה של עד 60 יום בפעם אחת. בסעיף 2.4 של טופס בקשת האשרה יש לציין את מספר הימים הצפוי לשהייה בסין. אם נדרשת שהות ארוכה יותר מ- 60 יום, ניתן לבקש בתחנת המשטרה המקומית בסין את הארכת השהות. תהליך זה יכול לקחת בסביבות 3 עד 4 ימים, תלוי במקום שבו עושים זאת.
 • במידה ונדרשת אשרה למספר אנשים, אין צורך שכל מבקשי הויזה יגיעו לשגרירות. מספיק אדם אחד שייקח איתו את כל החומר הדרוש של כל הקבוצה.
 • במידה ורוצים אשרה של 2 כניסות שכל כניסה היא ליותר מ – 30 יום, כדאי להוסיף מסלול טיול טנטטיבי ואת כרטיסי הטיסה, לעיתים זה יכול לעזור.
 • אין גיל שממנו ומטה (תינוקות) אין צורך להוציא ויזה – כל אדם הנכנס לסין צריך להוציא ויזה.
 • בעלי אזרחות נוספת (בנוסף לישראלית) מחוייבים ברוב המקרים, גם הם, להוציא ויזה לסין. לצורך בירור מדוייק של העניין, יש לפנות לשגרירות סין.
 • בעלי אזרחות נוספת (בנוסף לישראלית) מחוייבים ברוב המקרים, גם הם, להוציא ויזה לסין. לצורך בירור מדוייק של העניין, יש לפנות לשגרירות סין.
 • התשלום מול השגרירות הוא במזומן.

ויזה להונג קונג, ויזה למקאו

אין צורך בויזה להונג קונג ומקאו. בעל דרכון ישראלי מקבל בכניסה תוקף שהייה של 30 יום. למידע נוסף לחץ כאן 

יציאה מסין להונג קונג ומקאו וחזרה לסין

מעבר מסין להונג קונג ומקאו נחשבת כיציאה מסין, וחזרה לסין תחשב ככניסה שנייה. לכן מי שנוחת בסין, עובר להונג קונג וחוזר לסין זקוק לויזה בעלת שתי כניסות.

חניית ביניים (טרנזיט) בסין

במקרה של נחיתה בסין לצורכי מעבר (טרנזיט) ללא יציאה משדה התעופה, אין צורך להוציא ויזה. בכל מקרה יש לברר את הנושא עם חברת הנסיעות בארץ.

הגשת טפסים של מספר אנשים

במידה ויש צורך להוציא ויזה ליותר מנוסע אחד, אדם אחד יכול לקחת את כל הטפסים והתמונות הדרושים ולהציגם בשם כל הקבוצה – אין חובת נוכחות של כל מבקשי האשרות.

הצגת כרטיסי טיסה "הלוך ושוב" בהוצאת הויזה ובכניסה לסין

כעיקרון, אין צורך להציג כרטיסי טיסה בעת הוצאת הויזה בארץ ואין בעיה להיכנס אל סין עם כרטיס לכיוון אחד, בכניסה למדינה הם בודקים את האשרה שלך ולא את כרטיס הטיסה.
יחד עם זאת, לאחרונה יצאה הנחייה שיש להציג כרטיס טיסה לצורך הוצאת אשרת תייר ולצרף מכתב הזמנה לצורך אשרת עבודה. יש לבדוק את הנושא מול השגרירות.

הוצאת ויזה בהונג קונג

חוקי הוצאת ויזה לסין בהונג קונג משתנים מעת לעת. מומלץ לבדוק את הנושא מראש בשגרירות סין.
בזמנים בהם השגרירות בארץ סגורה (עקב חגים סינים לאומיים וכדומה), והנסיעה לסין דחופה ביותר, ניתן לטוס להונג קונג ושם להנפיק את הויזה, אך יש לוודא מראש שבהונג קונג שירות הוצאת הויזה פעיל ואכן ניתן להוציא דרכם ויזה לסין.

הוצאת ויזה במקאו

אפשרי להוציא ויזה במקאו אבל לעיתים תהליך זה לוקח זמן, כיומיים-שלושה.

ויזה לטיבט

אשרה לטיבט לא ניתן להוציא בארץ. ויזה לסין היא ויזת כניסה לכל המחוזות בסין כולל טיבט. לטיבט פשוט צריך אשרה נוספת (כאילו זה כרטיס כניסה לפארק) ואשרה זאת אינה נרשמת בדרכון אלא זהו אישור נפרד.
כיוון שטיבט היא אזור רגיש מבחינה פוליטית, צריך להוציא אישור מיוחד כדי לטייל בו. כניסה לטיבט מחייבת פרמיט, TTB ( TIBET TRAVEL PERMIT ), מעין ויזת כניסה לאזור, אותו ניתן להוציא בכל סוכנות נסיעות המתמחה בטיולים לטיבט. דרכון חייב להיות בתוקף לחצי שנה לפחות. רוב המטיילים עושים זאת בעיר צ'נגדו, בירת מחוז סיצ'ואן אך ניתן לעשות זאת גם בערים אחרות.

מבחינת החוק, מטייל לא רשאי לטייל בטיבט באופן עצמאי. עם זאת, למרות שאת הויזה לטיבט חייבים להוציא דרך סוכנות נסיעות, המצרפת אותך לקבוצה ערטילאית כלשהיא, לאחר ההגעה לטיבט אף אחד אינו בודק את האישור בשנית. את האישור מציגים רק בביקורת בשדה התעופה לפני ההמראה (מוצג על ידי נציג הסוכן).
טיבט היא מחוז בסין וכניסה אליה מפעילה את הויזה הסינית. החודש נספר כבר בכניסה לטיבט ולא מהיציאה ממנה ולכן אין צורך לחדש ויזה ביציאה ממנה.

ויזה/אישור כניסה לטיבט אינה בדרכון אלא בדף נפרד אליו סוכנות הנסיעות מצרפת שמות של מטיילים אחרים (כדי ליצור קבוצה). סוכנות הנסיעות תלווה את הקבוצה לגבול ותנפנף לשלום כשתיפרדו.
ישנם מטיילים שמנסים להוציא את האשרה לטיבט בשגרירות סין בארצם ואז האשרה הזאת אינה תקיפה כי היא לאדם בודד ולא לקבוצה. בארץ לא עושים זאת כך שזה לא רלוונטי.

הוצאת אשרת כניסה לטיבט בבייג'ינג

ויזה/אישור כניסה לטיבט אינה בדרכון אלא בדף נפרד אליו סוכנות הנסיעות מצרפת שמות של מטיילים אחרים (כדי ליצור קבוצה). סוכנות הנסיעות תלווה את הקבוצה לגבול ותנפנף לשלום כשתיפרדו.
ישנם מטיילים שמנסים להוציא את האשרה לטיבט בשגרירות סין בארצם ואז האשרה הזאת אינה תקיפה כי היא לאדם בודד ולא לקבוצה. בארץ לא עושים זאת כך שזה לא רלוונטי.

ישנן סוכנויות רבות בבייגין המציעות אשרה לטיבט. הנה סוכנות לדוגמא:http://www.chinatibettrain.com/tibettravelpermit.htm 

הבהרה בנושא ויזת עבודה בסין (Z)

לא ניתן להוציא ויזת עבודה בסין סתם כך כי מאן-דהוא רוצה לעבוד בה. ויזת עבודה, פירושה שיש חברה המעסיקה אותך, משלמת לך משכורת, משלמת מיסים כולל מס הכנסה וצריכה אותך בתפקיד מסוים. אם כך, כדי להוציא ויזת עבודה בסין – צריך למצוא מקום עבודה בסין, זו יכולה להיות גם חברה פרטית שלך המוקמת בסין או כל חברה אחרת.
שים-לב, לא לכל חברה יש את האפשרות להוציא לך ויזת עבודה. תלוי בגודלה, בסוג העסק וכו'.

לאחר שכבר מצאת עבודה, הטפסים הם עניין שולי: טופס בדיקות רפואיות, רזומה, תעודות לימודים, מכתב מהחברה המעוניינת בכישוריך וכו'. זה יכול להשתנות מעיר לעיר ומפקיד לפקיד.
במידה ואינך מעוניין להקים עסק ממש אלא רק לספק שירותים לעסק שלך בארץ, לקשור קשרים וכו',   אז ויזת עסקים תספיק – ויזת עסקים איננה ויזת עבודה אבל תאפשר לך להגיע לסין לקידום עסקיך.

הארכת הויזה בסין

כדי להאריך את השהות בזמן השהייה בסין יש צורך להגיע לתחנת המשטרה המקומית (משטרה שמתעסקת באישורי שהייה – PSB ) ולהעביר בקשה במקום. התהליך יכול לקחת בן יום ל – 5 ימים, תלוי בתחנה, בעיר, ביום בשבוע וכדומה. הארכת הוויזה מבטלת את האופציה של כניסה נוספת. הארכה בין פעם (חודש נוסף) לפעמיים (חודשיים – שזה סה"כ 90 יום בסין ברצף) תלוי במצב רוחו של הפקיד והיכרותו את הכללים.
כמו כן, ניתן לצאת להונג קונג ולהוציא בה ויזה לסין, תהליך של מספר ימים בודדים. אין הגבלה לכמות הפעמים שאפשר לצאת להונג קונג ולבצע הארכה של הויזה.

הוצאת ויזה לסין במדינה זרה במהלך הטיול

מטייל הנמצא במדינה זרה (הודו, וויאטנם וכדומה) ומעוניין להוציא ויזה לסין לצורך המשך הטיול בסין צריך לגשת לשגרירות או לקונסוליית סין באותה המדינה ולהנפיק את הויזה.
הערה חשובה: לאחרונה יצא נוהל הקובע כי ישראלי המעוניין להוציא ויזה לסין בפעם הראשונה (לא היה בסין בעבר) אינו יכול להוציא את הויזה במדינה זרה. עליו להוציא את הויזה בישראל. בכל מקרה מומלץ לבדוק את הנושא במדויק בשגרירות הרלוונטית באותה המדינה.

אזרח סיני המבקש ויזה לישראל

סיני המבקש ויזה לארץ צריך סיבה לביקור (אם הוא לא בקבוצת תיירים) כדי לקבל ויזת תייר, ועליו להצטייד ממכתב הזמנה מישראל (חברה, פרטי וכדומה). במכתב רצוי לכתוב את כל הפרטים כולל פרטי המזמין וטלפון שיהיה אפשר להתקשר ולברר, במידת הצורך ייתכן שהשגרירות תבקש לקבל מסמכים נוספים כמו חשבון בנק, תעודת יושר ועוד. הקושי הגדול יהיה לקבל ויזת כניסה לישראל ושלא יחשדו שהוא מתכוון להגיע ולעבוד בארץ.

מומלץ להתקשר לשגרירות ישראל במקום הרלוונטי ולברר בדיוק אם אין שינויים בתהליך (אם באזור הצפון אז ל בייג'ינג , אם במרכז ל שאנגחאי ואם בדרום ל גואנגג'ו ). בסין יש שגרירות אחת ושתי קונסוליות.

ויזה לסין – מדריך מקוצר

ישנם מספר סוגי ויזות לסין. הויזות הרלוונטיות למרבית המטיילים או אנשי העסקים הן ויזת התיירות וויזת העסקים.
להלן מגוון הויזות שיש כיום בסין:

סוג הויזה פירוט
ויזה מסוג J ויזת עיתונאי – עליך לקבל אישור מהרשויות המוסמכות להיות כתב בסין.
ויזה מסוג C: ויזת צוות – לצוותי אוויר, ים, רכבות וכו' המגיעים לסין במסגרת העבודה.

ויזה מסוג D:לאזרח המגיע לשהות בסין לצמיתות (נשוי לסינית וכו').

ויזה מסוג F:ויזת עסקים – לאנשי עסקים היוצאים ונכנסים מסין לצורך עסקיהם. זאת הויזה שבוטלה בזמן האולימפיאדה. כיום בהונג קונג ניתן לקבל ויזה לחצי שנה עם כניסות מרובות. טוב למי שמתכוון לשהות בסין לתקופה ארוכה יחסית.ויזה מסוג L:ויזת תיירים – למי שמתכוון לטייל בסין. בכל שגרירות תקבל זמן שהייה ומספר כניסות שונה, תלוי על איזה רגל קם פקיד האשרות באותו בוקר ואם המדינה בה אתה עושה את הויזה לא עשתה את הרע בעיני הסינים (כגון למכור נשק לטאיואן, לבטל עסקת נשק עם סין וכו'). כללי, ניתן לקבל ויזת תייר לחודש או שלושה עם כניסה אחת או שתיים, אבל יש גם אחרות. את הויזה ניתן להאריך בתוך סין בתחנת המשטרה המיועדת לכך (בכל עיר ישנה כזאת).ויזה מסוג Z:ויזת עבודה – ויזה לאותם זרים העובדים בסין. ויזת עבודה שונה מויזת עסקים. ויזת עסקים אינה מאפשרת לך לעבוד בסין. אתה אינך מקבל משכורת ומשלם מיסים. ויזת עבודה לעומת זאת מאפשרת לך לעבוד, לקבל משכורת ועליך לשלם מס כחוק. הויזה ניתנת לשנה בדרך כלל ומוארכת כל עוד חוזה העבודה שלך מוארך והחברה מאשרת זאת. לא ניתן לקבל ויזת עבודה סתם כך. עליך למצוא מקום עבודה שרשאי להעסיק אותך. להכין מסמכים רבים הכוללים רזומה, מכתבי המלצה, חוזה עבודה, אישור לימודים, טופס אותו ממלאת החברה המעסיקה ועוד. כמו גם, עליך לעשות בדיקות רפואיות בסין ולקבל אישור ממשרד התעסוקה הסיני שהנך רשאי לעבוד בסין.ויזה מסוג X:ויזת לימודים – ניתן לקבל לאחר רישום לאוניברסיטה בסין. בדרך כלל לחצי שנה או שנה תלוי בתקופת הלימודים.
במרבית האוניברסיטאות תחילת הלימודים חלה בשבוע השני של חודש ספטמבר. יש צורך ראשית להחליט היכן אתה מעוניין ללמוד, וליצור קשר עם האוניברסיטה. הם יעדכנו אותך בהליך, וישלחו לך טפסי הרשמה שאותם תגיש לשגרירות סין בתל אביב. לאחר המתנה של מספר ימים תקבל ויזה תייר איתה תכנס לסין. לאחר מכן האוניברסיטה תדאג לשנות לך את ויזת התייר לויזת סטודנט.
במידה והנושא לא הסתדר, יהיה עליך לצאת בכל תקופה מסין.ויזה מסוג G:ויזת מעבר – לחלק מהמדינות בלבד (לא למחזיקי דרכון ישראלי).

הערות נוספות בעניין הויזה לסין

כל כניסה אל סין מצריכה אשרה נפרדת, כאשר יוצאים מהמדינה האשרה הסתיימה גם אם לא נוצלו כל הימים שהיו בה. לדוגמא, אם האשרה הייתה ל 30 יום ואחרי 10 ימים יצאת מהמדינה, בחזרה יהיה שימוש באישור כניסה השני, האישור הראשון איבד את תוקפו. שאלות בנושא ויזה מרובות כיוון שאין מדיניות אחידה לקבלת ויזה לסין וזה מבלבל. למשל, ייתכן שבהונג קונג ניתן יהיה לקבל ויזה לחצי שנה ובארץ לא יסכימו להנפיק ויזה ליותר משלושה חודשים.

כמו – כן, המחירים משתנים ממדינה למדינה ומדרכון לדרכון. למשל, בהונג קונג, במידה ואתה מחזיק בדרכון אירופאי, מחיר הויזה יהיה זול יותר מדרכון ישראלי או ברזילאי.
בעקרון, בעל הדרכון אינו צריך להיות נוכח כדי להגיש בקשה לקבלת ויזה לסין.

שגרירות סין בישראל

שגירות סין בישראל
שים לב שמידי פעם חלים שינויים בכל מה שקשור לתהליך הוצאת הויזה לסין. יש להתעדכן בנושא זה באתר שגרירות סין בישראל.

מידע כללי על השגרירות:

כתובת שגרירות סין בישראל (לטיפול בויזות): רחוב בן יהודה 219 תל אביב.
שעות פעילות: ימים ראשון עד חמישי: מ-09:00 עד 12:00 (למעט חגים רשמיים).
קבלת הדרכון עם הויזה בין השעות 9:00 עד 11:30.
טלפונים: 03-6023214, 03-5467277
פקס: 03-6023170

כל כניסה אל סין מצריכה אשרה נפרדת, כאשר יוצאים מהמדינה האשרה הסתיימה גם אם לא נוצלו כל הימים שהיו בה. לדוגמא, אם האשרה הייתה ל 30 יום ואחרי 10 ימים יצאת מהמדינה, בחזרה יהיה שימוש באישור כניסה השני, האישור הראשון איבד את תוקפו. שאלות בנושא ויזה מרובות כיוון שאין מדיניות אחידה לקבלת ויזה לסין וזה מבלבל. למשל, ייתכן שבהונג קונג ניתן יהיה לקבל ויזה לחצי שנה ובארץ לא יסכימו להנפיק ויזה ליותר משלושה חודשים.

כמו – כן, המחירים משתנים ממדינה למדינה ומדרכון לדרכון. למשל, בהונג קונג, במידה ואתה מחזיק בדרכון אירופאי, מחיר הויזה יהיה זול יותר מדרכון ישראלי או ברזילאי.
בעקרון, בעל הדרכון אינו צריך להיות נוכח כדי להגיש בקשה לקבלת ויזה לסין.

שאלות תשובות

מאגר שאלות ותשובות הקשורות לויזה לסין שנשלחו על ידי הגולשים ונענו על ידי מומחי האתר. ניתן לשלוח שאלה בכל נושא הקשור לויזה לסין ולקבל תשובה של מומחי האתר.

מידע מאתרים זרים

מידע על כל מה שקשור לנושא הויזה לסין הלקוח מאתרים זרים

עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

  צור קשר

  יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.