בשל מחסור בעובדים מקצועיים מנהל מכירות סיני מרוויח יותר מהישראלי המפעיל אותו

לפי סקר שנתי של חברת Manpower המחסור בעובדים מקצועיים באזור אסיה-פסיפיק גבוה ב- 10% מהממוצע העולמי. המשרה הקשה ביותר לאיוש בשווקים אלו היא זו של אנשי מכירות. לדברי אריה שרייר סמנכ"ל חברת PTL Group: "עלות המעביד של מנהל מכירות סיני היא במקרים רבים גבוהה יותר מהמשכורת של הישראלי המפעיל אותו".

חברת Manpower פרסמה תוצאות סקר שנתי העוסק במחסור בעובדים מיומנים בשוק העבודה. סקר זה נערך זו השנה החמישית ברציפות בקרב יותר מ- 35,000 מעסיקים ב- 36 מדינות.

לפי תוצאות הסקר, למרות העלייה המתמדת בהיצע העובדים העולמי, 31% מהמעסיקים בעולם מדווחים על קשיים לאייש תפקידי מפתח בתוך החברה אותה הם מנהלים. המשרות הקשות ביותר לאיוש הן משרות של עובדים מקצועיים כגון רתכים, נהגי משאיות וטכנאים, וכן מהנדסים ואנשי מכירות. המעסיקים מדווחים על מחסור בעובדים למשרות אלה בארבע השנים האחרונות, נתון המעיד על בעיה מתמשכת.

ברמה הגלובאלית, הקושי למצוא עובדים מתאימים חמורה ביותר ביפן (76%), ברזיל (64%), ארגנטינה (53%), סינגפור (53%), פולין (51%), אוסטרליה (45%), הונג קונג (44%), מקסיקו (43%), פרו (42%), טייוואן (41%), סין (40%) ופנמה (38%).

באזור אסיה-פסיפיק המחסור בעובדים מקצועיים ומיומנים גבוה ב- 10% מהממוצע העולמי, ו- 41% מהמעסיקים בשווקים אלה מדווחים על קשיים לאייש עמדות מפתח. באזור זה מדובר בעלייה של 9% בקושי למצוא עובדים בהשוואה לשנת 2009, לעומת עלייה של אחוז אחד בלבד בממוצע העולמי.

המשרה הקשה ביותר לאיוש באזור אסיה-פסיפיק היא זו של אנשי מכירות, ולפי הסקר, זו השנה החמישית ברציפות שיש באזור זה מחסור באנשי מכירות מיומנים. חברות יצוא המשקיעות בחדירה לשווקי אסיה נתקלות בקשיים בתהליכי הגיוס וההשמה.

לדברי אריה שרייר, סמנכ"ל PTL Groupהמספקת שירותי ניהול והשמת בכירים בשוק הסיני: "היום אנשים
בסין נצמדים יותר למקום עבודתם. כחברת השמה אנו מרגישים את הקושי ונאלצים להשקיע יותר מאמצים כדי לשכנע עובדים מיומנים לבחון אלטרנטיבות תעסוקתיות. כשמדובר בחברה חדשה בשוק הסיני צריך היום להציע חבילה מפתה מאוד כדי שאיש מכירות מיומן ישקול לעזוב את מקום עבודתו ולצאת להרפתקה עם חברה צעירה או לא מוכרת".

עוד מוסיף שרייר: "אנשי מכירות טובים בסין אינם זולים, יש לקחת בחשבון שאם מחפשים מנהל מכירות סיני שיספק תוצאות, הרבה פעמים עלות המעביד שלו גבוהה יותר מהמשכורת של הישראלי המפעיל אותו. משכורות של אנשי מכירות מיומנים בסין נעות בין 3,000-6,000 דולר לחודש לפני בונוסים ועמלות, תלוי בניסיון שיש להם בענף הספציפי, בהשכלה, וכמובן ברמת השליטה שלהם באנגלית".

לדבריו, "הניסיון המצטבר של חברת PTL Groupמלמד שבסין, מנהל מכירות מנוסה יכול להחזיר את
ההשקעה רק מהמכירות שהוא מבצע לאנשי הקשר שהוא מביא עימו בפנקס הכתובות האישי שלו. הניסיון הקודם שלו מתבטא בין השאר בקשרים, וקשרים קיימים אלו מעלים את ערכו בשוק".

Posted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.