לרכב לבד לאורך אלפי מייל, Zhang Yimou, סין 2005

סרט
לרכב לבד לאורך אלפי מייל – Riding Alone For Thousands Of Miles

 

סין \ יפן (2005)

בימוי: Zhang Yimou

בשנים האחרונות חלה תפנית בסרטיו של ז'אנג. מסיפורים אינטימיים מרגשים בחר ז'אנג לביים אפוסים היסטוריים בהם קופצים, מרקדים ונלחמים אלפי ניצבים ושחקנים יידועי שם. בסרט זה נראה כי ז'אנג חוזר למקורת כפי שרק הוא יודע לעשות. דמות אחת (מרכזית) שמצליחה בזכות כשרון משחק יוצא דופן והבעות פנים מרגשות לרגש את הצופים ולשאוב אותם אל עולמה המתמוטט. סרט שהוא כמעט אילם בו השתיקות אומרות הרבה יותר מכל מילה מדוברת.

עלילת הסרט:

דייג כפרי יפני  (קן טאקאקורה, "גשם שחור") מגיע למיטת חוליו של בנו הגוסס עמו לא דיבר שנים. הבן מסרב לראות את אביו אך אישתו מוסרת לידי האב קלטת על עבודתו של הבן על מנת שזה יוכל ללמוד כמעה על עולמו הפנימי ועל חלומותיו. בקלטת רואים את מחקרו הלא שלם של הבן על האופרה הסינית במחוז יונאן. האב מחליט לנסוע ליונאן בכדי להשלים את מחקרו של הבן ולהגשים את חלומו. עם הגעתו לסין מגלה האב כי המשימה אינה פשוטה כלל ועיקר והוא נסחף למשבר משפחתי מקומי דרכו הוא למעשה מבצע את התיקון החשוב כל כך ביחסיו עם בנו.

זהו אינו סרט סיני טיפוסי ודמותו של הדייג כה דומיננטית עד שנראה שזהו יותר סרט יפאני מאשר סיני. יחד עם זאת יש בו סצנות מרגשות, תסכול והחמצה אבל גם קרן אור קטנה.

Tagged עידן איילPosted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.